Op. Dr. Fatih IRMAK  2001 yılında Türkiye genelinde derece yaparak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. 2007 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru ünvanını aldı.

2007 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını başarıyla geçerek İstanbul-Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde ihtisas eğitimine başladı. En zor ameliyatlardan olan mikrocerrahi alanında sayısız operasyonlara katıldı. 6 senelik ihtisas eğitimi döneminde birçok operasyonu başarıyla tamamladı ve birçok yerli-yabancı bilimsel yayınlarda yazar olarak görev aldı.

2012 yılında Japonya’ya fellowship kapsamında gidip, Tokyo Üniversitesi, Showa Üniversitesi ve Tokyo’daki özel kliniklerde ve hastanelerde meme cerrahisi, yağ enjeksiyonları, kök hücre tedavileri, mikrocerrahi üzerine birçok ameliyata katıldı.

2013 yılında 2 aşamalı Avrupa Board sınavını (European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic surgery) Belçika-Brüksel’de tamamlayarak Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi denkliğini alarak Avrupa Board Cerrahi (EBOPRAS) ünvanını elde etti.

Aynı yıl Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlemiş olduğu Türkiye Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi yeterlilik sınavını başarıyla tamamladı.

2013 yılında ‘interpolasyon flepleri-klinik uygulamalar ‘ alanında tezini sunarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmaya hak kazandı.

Asistanlığında ve uzmanlık sonrasında bir çok kongrede konuşmacı olarak görev aldı.

Ödülleri

 • European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgeon diploması almaya hak kazanmıştır. (2013)
 • İstanbul Valiliği tarafından yaptığı ameliyatlar sonrası Takdirname almıştır.
 • Estetik Cerrahi (Burun estetiği, meme estetiği, yüz estetiği, vücut estetiği, kulak estetiği)
  Rekonstrüktif Cerrahi (Meme rekonstrüksiyonu, travma-tümör cerrahisi sonrası rekonstrüksiyonlar)
  El Cerrahisi
  Mikrocerrahi
  Baş ve boyun cerrahisi
 • Aesthetic Surgery (Rhinoplasty, Breast Surgery, Face Aesthetics, Body Aesthetics, Otoplasty)
  Reconstructive Surgery (Breast Reconstruction,Tumor and Traumatic defect reconstructions)
  Hand Surgery
  Microsurgery
  Head and Neck Surgery